KLIMATYZATORY DO SERWEROWNI

URZĄDZENIA Z MOŻLIWOŚCIĄ KONFIGURACJI MODUŁU PRACY NAPRZEMIENNEJ

KLIMATYZATORY ŚCIENNE

EXPERT Plus (2,8-5,0 kW)

WIĘCEJ

JADE Plus (2,6-5,2 kW)

WIĘCEJ

FLEXIS Plus | Black Matt (2,6-7,0 kW)

WIĘCEJ

FLEXIS Plus | Silver Shine (2,6-3,5 kW)

WIĘCEJ

FLEXIS Plus | White Matt (3,2-8,0 kW)

WIĘCEJ

FLEXIS Plus | White Shine (3,2-8,0 kW)

WIĘCEJ

PEARL Plus (2,6-5,0 kW)

WIĘCEJ

FLARE (3,2-8,0 kW)

WIĘCEJ

PRZYDATNE INFORMACJE

KLIMATYZACJA HAIER – NR 1!

WIĘCEJ

TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI DOSTĘPNA JUŻ DZIŚ!

WIĘCEJ

Dlaczego warto wyposażyć serwerownię w klimatyzator?

Dobrej jakości klimatyzator Haier jest w stanie utrzymywać pożądaną temperaturę, z bardzo dużą dokładnością. Dodatkowo, wysokiej klasy urządzenia mogą osuszać i oczyszczać powietrze. Serwerownia jest specyficznym miejscem, w którym temperatura regularnie wzrasta, ze względu na pracę urządzeń elektrycznych. W przypadku nadmiernego nagrzania się maszyn, może dojść do ich uszkodzenia, nie mówiąc już o dyskomforcie związanym z pracą w tak gorącym pomieszczeniu. Dlatego też klimatyzator do serwerowni to rzecz absolutnie niezbędna. Jest on nieodzownym elementem wyposażenia takiego pomieszczenia.

Dla zapewnienia nieprzerwanej pracy serwerowni, konieczne jest systematyczne obniżanie temperatury do pożądanego poziomu. Kompaktowy klimatyzator, który można znaleźć w naszej ofercie, doskonale sprawdzi się jako urządzenie odpowiadające za utrzymanie optymalnej temperatury.

Jaka temperatura powinna panować w serwerowni?

Zakres temperatury, która może panować w serwerowni, jest stosunkowo wąski. Temperatura w serwerowniach mieści się zwykle w przedziale od 17°C do 26°C, a za najbardziej optymalną wartość uznaje się przedział 20-21,5°C. Jak widać, nawet niewielkie wahania temperatury mogą już sprawiać problemy. Dlatego tak ważne jest, żeby każda serwerownia była wyposażona w dobrej jakości, niezawodny, najlepiej kompaktowy klimatyzator, który nie dopuści do wzrostu temperatury, co mogłoby doprowadzić do uszkodzeń sprzętu. Stałe kontrolowanie warunków panujących w serwerowni jest więc niezbędne, tak samo jak ich bieżąca korekta.

Klimatyzator do serwerowni i jego niezbędne funkcjonalności

Zastanawiasz się, czy klimatyzator dla programistów powinien charakteryzować się jakimiś konkretnymi parametrami? Oczywiście dużo zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników. Z założenia jednak istnieją pewne konkretne funkcje, dzięki którym dane urządzenie dobrze sprawdza jako klimatyzator do serwerowni. Do funkcji, które są pożądane, należą m.in.:

  • możliwość konfiguracji z modułem pracy naprzemiennej YCJ-A002
  • możliwość sterowania za pomocą Wi-Fi, aby w miarę możliwości móc unikać wchodzenia do serwerowni,
  • obecność czujnika ECO,
  • kompaktowa konstrukcja, aby urządzenie zajmowało jak najmniej miejsca

Wymienione powyżej cechy są najbardziej pożądane, jeżeli chodzi o funkcje, które powinien posiadać klimatyzator do serwerowni. Warto jednak pamiętać, że w różnych serwerowniach mogą panować odmienne warunki, wymagające korzystania z urządzeń o mniej lub bardziej specyficznych parametrach. Istotne może być również miejsce montażu klimatyzatora – w serwerowniach rzadko korzysta się np. z klimatyzatorów kolumnowych oraz kanałowych. Ważny może być też to, czy ma to być klimatyzacja typu Split lub Multi-Split, czy może np. system wykorzystujący agregatory lodowe.

Poznaj naszą ofertę klimatyzatorów

W naszej ofercie znajdziesz różne urządzenia, dedykowane zarówno budynkom prywatnym, jak i publicznym, czy też firmowym. Kompaktowy klimatyzator, który doskonale sprawdzi się w serwerowni, może nie być najlepszym rozwiązaniem dla np. dużego magazynu.

Innym urządzeniem, które dobrze spisze się jako klimatyzator do serwerowni, jest FLEXIS Plus, będący klimatyzatorem ściennym, wyposażonym w czujnik ECO, odpowiadający za energooszczędność tego modelu. Oprócz tego, FLEXIS Plus również może być sterowany za pomocą Wi-Fi. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję Self Clean, pozwalającą na usuwanie szkodliwych drobnoustrojów oraz różnych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Omówione modele, jak również wiele innych znajdujących się w naszym asortymencie, doskonale sprawdzą się w roli klimatyzatorów do serwerowni. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące urządzeń z naszej oferty, koniecznie się z nami skontaktuj. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy i pomożemy wybrać klimatyzator, tak aby był on dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.