SZKOLENIA – POMPY CIEPŁA

Szkolenia Pompy Ciepla Grafika Glowna 2021

Zostań certyfikowanym Instalatorem lub Punktem Serwisowym Pomp Ciepła HAIER! Program 2-stopniowej akredytacji  Pomp Ciepła dla wykonawców systemów instalacji pomp ciepła.

W związku z dynamicznym rozwojem rynku sprzedaży pomp ciepła w Polsce i stale rosnącym zapotrzebowaniem na fachowców z dziedziny montażu i serwisu tych urządzeń Grupa Iglotech wprowadza nową politykę akredytacyjną, która obejmować będzie 2 etapy szkoleń – Autoryzowany Instalator oraz Autoryzowany Punkt Serwisowy.

1. Grupa Iglotech – kim jesteśmy?

Jesteśmy  hurtownią  z branży HVAC&R  z wieloletnim doświadczeniem. Posiadamy rozbudowaną sieć oddziałów na terenie całego kraju. Jesteśmy grupą, w której skład wchodzą spółki będące  generalnymi dystrybutorami urządzeń światowych producentów, takich jak np.  HAIER, lecz także  posiadamy własne marki takie jak Pompy Ciepła NEOHEAT. Nasza siłę stanowią produkty najwyższej jakości, innowacyjne technologie zastosowane w urządzeniach oraz zespół doświadczonych specjalistów, którzy tworzą rozbudowaną sieć wsparcia dla Ciebie.

2. Dla kogo przeznaczone są szkolenia?

Grupą docelową programu akredytacji Pomp ciepła Neoheat i HAIER są wszystkie firmy zajmujące się doborem, instalacją oraz serwisem systemów ogrzewania pomieszczeń bazujących na urządzeniach typu pompa ciepła powietrze-woda.

Szkolenia Pompy Ciepla 2021

3. Jakie są cele 2-stopniowej akredytacji?

 1. Zdobycie wiedzy z zakresu pomp ciepła – sposobu ich działania, funkcjonalności.
 2. Zapoznanie się z pełną ofertą produktową
 3. Posiadanie umiejętności prawidłowego doboru urządzenia, jego montażu oraz diagnostyki produktów z oferty;
 4. Umocowanie firm instalacyjnych w polityce gwarancyjnej Grupy Iglotech, stworzenie sieci akredytowanych partnerów;
 5. Usystematyzowanie cyklów szkoleniowych i usprawnienie uzyskania wymaganej certyfikacji;
 6. Zapewnienie najwyższej jakość obsługi zarówno przed- jak i po-sprzedażowej. Gwarancja kompetencji i fachowej obsługi Autoryzowanych Partnerów – każdorazowo poświadczana certyfikatem.

Poziom akredytacji

Uzyskiwany Tytuł

Wymogi dopuszczenia do szkolenia

I

Autoryzowany Instalator

Dla wszystkich chętnych

II

Autoryzowany Punkt Serwisowy

Dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli szkolenia na poziomie I

4. Certyfikat Akredytacji

Szkolenia Certyfikat Pompy Ciepla 2021

 1. Po każdym poziomie szkolenia uczestnik otrzymuje certyfikat świadczący o danym poziomie szkolenia – AD/ AI/APS
 2. Certyfikaty wystawiane są na dane firmy wskazanej w formularzu zgłoszeniowym;
 3. Każdy certyfikat posiada okres ważności – 1 rok od daty ukończenia szkolenia. Data ważności certyfikatu zaznaczona jest w lewym dolnym rogu dokumentu;
 4. Każdy certyfikat posiada indywidualnie nadany numer – dzięki niemu możliwy będzie zapis na kolejne etapy szkolenia. Nr certyfikatu znajduje się w lewym dolnym rogu dokumentu.
 5. Certyfikaty wystawiane są po odbytym szkoleniu – wysyłane są elektronicznie na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy. Upewnij się, że wskazany adres mailowy jest prawidłowy. W przypadku braku otrzymania certyfikatu w ciągu 7 dni po odbytym szkoleniu skontaktuj się z nami – marketing@iglotech.com.pl

5. Poziomy akredytacji

Autoryzowany Instalator – poziom I

Jest to drugie szkolenie z trzech jakie wymagane jest do uzyskania uprawnień na uruchomienie i przyznanie gwarancji pomp ciepła Neoheat i HAIER.

Wymagania:

Aby  uczestniczyć w II etapie szkolenia – wymagane jest  ukończenie szkolenia I etapu, potwierdzone certyfikatem. Szkolenia odbywają się stacjonarnie w wybranych miastach. Podczas zapisów na szkolenia obowiązuje pierwszeństwo zgłoszeń.

Czas trwania szkolenia – 1 dzień, szkolenie stacjonarne

Zakres szkolenia I etapu obejmuje:

– przegląd oferty pomp ciepła Haier i Neoheat
– podstawowe schematy instalacji (15 schematów autoryzowanych do podłączenia pompy ciepła typu split/monoblok)
– kaskady pomp ciepła: schematy, podłączenie, wysterowanie
– podłączenie modułu Sterowania WI-FI: Neoheat Standard, Neoheat seria Eko
– zmiana oprogramowania Neoheat Eko
– pozostałe elementy instalacji
– cyrkulacja w pompach ciepła
– odpowietrzanie instalacji
– najczęstsze problemy występujące przy uruchomieniu pomp ciepła

Co zyskujesz po szkoleniu I etapu – Autoryzowanego Instalatora?

–  certyfikat Autoryzowanego Instalatora – ważny przez rok;
–  uprawnienia do instalacji pompy ciepła, ale bez możliwości uruchomienia urządzenia;
– pełne  wsparcie handlowe od najlepszych ekspertów – posiadamy 13 oddziałów w całej Polsce.  Jesteśmy blisko Ciebie, by pomóc w każdej sytuacji zarówno przed jak i po zakupie urządzenia. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

– wsparcie marketingowe – współpracując z nami zyskujesz szereg możliwości promocji swojego biznesu. Zyskujesz wsparcie w postaci atrakcyjnych promocji, gadżetów, pełnej oferty katalogowej.

–  istnieje możliwość, aby Twoje dane teleadresowe zostały zamieszczone na dedykowanej witrynie www  wybranej marki – dzięki czemu potencjalny Klient łatwiej trafi do Ciebie. Aby znaleźć się na dedykowanej liście należy dokonać zakupu min. 5 pomp ciepła w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące. Należy również na własnej stronie www zamieścić informacje o współpracy handlowej z Nami. Dodatkowo można zamieścić logotyp marki HAIER oraz zdjęcia produktowe. W tym celu należy mieć podpisaną deklarację marketingową. By uzyskać więcej informacji skontaktuj się ze swoim handlowcem.

Autoryzowany Punkt Serwisowy – poziom II

Wymagania:

By przystąpić do ostatniego etapu szkoleń  wymagane jest  ukończenie szkolenia na  poziomach I. Nasz specjalista po weryfikacji poprawności danych skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia zapisu na szkolenia. Szkolenia odbywają się stacjonarnie w wybranych miastach w Polsce.

Dodatkowe informacje:

 •  czas trwania szkolenia – od 9:00 do 16:00,
 •  ilość miejsc – na każdym ze szkoleń max. ilość uczestników to 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń oraz opłaty za szkolenie.

Koszty:

 • koszt szkolenia wynosi 250 zł brutto /os.
 • prosimy o dokonywanie wpłat za szkolenie na poniższe konto:
 • konto: Millenium – 29 1160 2202 0000 0000 6192 9544  Iglotech Sp. z o.o. z, ul. Toruńska 41, 82-500 Kwidzyn
  w tytule przelewu: [NIP], APS – [Nazwa miejscowości, w której odbywa się szkolenie],
  np. 5810007574, APS – Warszawa

Zakres szkolenia poziomu II:

Zapoznasz się z polityką Grupy Iglotech odnośnie Autoryzowanych Punktów  Serwisowych. Przedstawimy diagnostykę awarii oraz cennik napraw serwisowych. Dodatkowo przedstawimy aspekty wymiany poszczególnych elementów pomp ciepła i przeglądów urządzeń.

Co zyskujesz po szkoleniu II etapu – Autoryzowany Punkt Serwisowy?

– wsparcie handlowe od najlepszych ekspertów – posiadamy 13 oddziałów w całej Polsce.  Jesteśmy blisko Ciebie, by pomóc w każdej sytuacji. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

– wsparcie marketingowe – współpracując z nami zyskujesz szereg możliwości promocji swojego biznesu. Zyskujesz wsparcie w postaci atrakcyjnych promocji, gadżetów, pełnej oferty katalogowej.

–  istnieje możliwość, aby Twoje dane teleadresowe zostały zamieszczone na dedykowanej witrynie www  wybranej marki – dzięki czemu potencjalny Klient łatwiej trafi do Ciebie. Aby znaleźć się na dedykowanej liście należy dokonać zakupu min. 5 pomp ciepła w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące. Należy również na własnej stronie www zamieścić informacje o współpracy handlowej z Nami. Dodatkowo można zamieścić logotyp marki HAIER oraz zdjęcia produktowe. W tym celu należy mieć podpisaną deklarację marketingową. By uzyskać więcej informacji skontaktuj się ze swoim handlowcem.

– po zakończeniu pełnego cyklu szkoleń i podpisaniu umowy autoryzacyjnej APS z firmą Refsystem sp. z o. o.  zyskujesz komplet uprawnień do kontroli instalacji zamontowanej przez innego AI, uruchomienia urządzenia  oraz przyznawania  gwarancji.  Dodatkowo posiadać będziesz uprawnienia do dokonywania przeglądów gwarancyjnych oraz napraw serwisowych.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: szkolenia@haier-ac.pl